O nás

Jak to všechno začalo... 

První lyžařský vlek byl na Gansbergu postaven v roce 1979. Na místních kopečcích se samozřejmě lyžovalo už mnohem dřív, ale šlapat do kopce pěšky se nikomu nechtělo, takže po pár jízdách zábava skončila. Jednou se v hlavách místních lyžařů a nadšenců zrodil nápad postavit v Cotkytli vlek. Ve výběru lokalit zvítězil svah u vodárny, tedy dnešní Gansberg, který byl ideální nejen svou severní orientací, ale také zde byla přivedena elektřina. Jak se řeklo, tak se také stalo a kotvičkový vlek byl s vynaložením velkého úsilí dobrovolníků postaven.

Po roce 1989 založili původní iniciátoři této myšlenky občanské sdružení SKI KLUB COTKYTLE a provozovali vlek nadále ve stejném režimu. Vlek prošel spoustou vylepšení, která nakonec vedla k celkové renovaci vleku. Od roku 2005 je tak na Gansbergu v provozu pomičkový vlek typu KV-400. Aktuálně není lyžařský vlek v provozu. 

O nějaký rok později se ještě postavila na horní stanici chata, ve které dodnes provozujeme hospůdku s občerstvením. V roce 2010 začala areál provozovat firma Komfi, která už v minulosti činnost ski klubu podporovala. Následovaly další renovace a modernizace jako osvětlení sjezdovky pro večerní lyžování, rekonstrukce interiéru, zřízení dětského hřiště apod.